Přiznat si pravdu 2/2 první část - Povídka na přání od Nikoly

30. září 2012 v 17:58 | Christy |  Jednorázovky / Na přání >

2/2
Kurt stál jako obvykle u své skříňky. Zrovna si vylepoval společnou fotku s Quinn a s tátou. Chodba už byla prázdná, všichni jeli domů, nebo byli na tréninku fotbalového týmu, nebo pozorovali vždy tak dokonalé Rozinky.
"Kurte?" ozval se za Kurtem známý hlas.
Modrooký mladík se otočil a slabě se na Blainea usmál.
"Jdeš si semnou třísknout o skříňku? Jsem k dispozici.." řekl Kurt a ušklíbl se.
"Sakra Hummele neprovokuj!" zvýšil hlas Blaine.
"Co jsem ti zase udělal? Celý dny se ti snažím vyhýbat. Ty jsi teď přišel ke mně, tak vážně nevím, jak se mám chovat.." řekl Kurt a naštvaně se na Blainea podíval. Když uviděl Blaineuv ztuhlý výraz nevěděl, jestli má čekat facku, nebo další třísknutí o skříňku. Nepřišlo však nic. Kudrnatý mladík zavřel oči, zatnul ruce v pěst a zhluboka se nadechl. Kurt stál jako přibitý, oči upřené na mladíka před sebou a čekal.
"Přišel jsem se ti omluvit Humm.. vlastně Kurte. " řekl Blaine a konečně se na mě podíval. Z prvu jsem mu to nevěřil, ale když jsem pohlédl do jeho lískooříškových očí, které byly plné smutku, věděl jsem, že mi nelže.
"Děkuju.." řekl jsem nejistě a oči stále upíral na Blaineův obličej.
"Vím, že jsem si na tobě neměl vylívat zlost, ale prostě se to stalo takže... ehhmm.. promiň.." řekl Blaine a přistoupil o krok blíže ke mě. Nevěděl jsem, co hodlá udělat. Stál jsem u své skříňky, napětím ani nedýchal. Na Blaineově tváři se objevil sladký úsměv, ale ihned opět zmizel. "Už musím.. " odpověděl a rychlým krokem odcházel práznou chodbou.
Zůstal jsem stát jako omámený. Blaineuv usměv mě zahřál u srdce a měl jsem pocit, že když přistoupil blíže ke mně, cítil jsem na tváři jeho horký dech.
Otočil jsem se zpátky ke své skříňce, upevnil fotky a vydal se domů.
.
"Čau Kurte, nastup si." řekla Quinni, když zastavila u Kurtova domu. Její kamarád ji věnoval překvapený úsměv a rychle nastoupil do auta. "Jaktože jedeš tudma? Vždyť to máš z cesty?" zeptal se modrooký mladík a mile se na blondýnku usmál. "Chtěl jsem tě vyzvednout." řekla a úsměv mu oplatila.
"Možná tě bude zajímat, že se mi Blaine včera omluvil.." řekl Kurt po chvíli ticha a svou hlavu otočil na blondýnku, aby mohl sledovat jej výraz.
"Bylo na čase.." odpověděla neutrálně a dál se věnovala řízení.
"On se vážně snaží. Dokonce se mi kvůli tobě omluvil. Chybíš mu Quinn.." řekl jsem stále upírajíc oči na blondýnku za volantem.
"Já vím Kurte, taky mi chybí, ale jedna omluva to prostě nezpraví. Lhal mi, a tebe šikanoval.." řekla zlostně a podívala se na Kurta.
"Nebyla to šikana.." řekl její kamarád tiše a sklopil oči.
"Tak co to bylo Kurte. Narážení do skříněk, předbíhání v řadě, posměchy a nadávky jen proto, že jsi gay..." řekla se zlomeným hlasem. "Zvykl jsem si.." řekl Kurt a pousmál se.
"Ne Kurte. Na toto si nikdo nesmí zvyknout. Tohle by se dít prostě nemělo.." řekla Quinn a na čele se jí objevila vráska. "Máš pravdu, dít by se to nemělo, ale i v téhle době spousta lidí bere homosexualitu jako nemoc. Takže se šikanou brání.." řekl Kurt a jeho modré oči se plnily slzami.
"Já jsem taky nebyla o nic lepší než Blaine. Nikdy jsem se tě nezastala, ani když jsem věděla, jak moc ti všechny ty nadávky ubližují.." řekla Quinn a setřela si slzy, která jí tekla po tváři.
"Jsi má jediná kamarádka Quinní. Tobě jsem odpustil všechno.." řekl s úsměvem Kurt a líbnul svou kamarádku na tvář. Ta se na něj vděčně usmála a zaparkovala tam, kde obvykle.
"Jsme tady.." řekla a vystoupila z auta.
"Támhle je Blaine.. Buď na něj alespoň trochu milá.." řekl jsem blondýnce, když jsem viděl v očích zlost na kudrnatého mladíka, který se k nám blížil.
"Máš až moc dobré srdce Kurte.." řekla a nechala modrookého mladíka, aby ji ojal kolem pasu.
"Ahoj Quinní, ahoj Kurte.." řekl nesměle Blaine a usmál se.
"Ahoj.." odpověděla neutrálně Quinn a věnovala mu smutný pohled.
"Ahoj.." odpověděl tiše Kurt a pousmál se. Bylo to snad poprvé v životě, co jej Blaine pozdravil a ještě se na něj usmál.
"Mohl bych s tebou mluvit Quinn?" zeptal se tiše Blaine.
"Jasně, mluv.." řekla blondýnka a usmála se.
"Tak já půjdu.." řekl Kurt, ale byl zaražen, když jej Quinn chytla za ruku a tím jej donutila se zastavit. "Ne Kurte, zůstaň. Nebo je to tajný Blaine?" zeptala se jej ironicky Quinn.
"Není to tak tajné, spíše soukromé.." dodal tiše Blaine a sklopil pohled na špičky svých bot.
"Já vážně musím Quinn. Uvidíme se na anglině.." řekl Kurt a usmál se.
"Dobře, tak zatím.." usmála se Quinn a pak se s neutrálním výrazem otočila zpět k Blaineovi.
"Tím, že ses Kurtovi omluvil jsi ještě všechno nenapravil.." řekla Quinn a opřela se o své auto.
"Já vím, ale potřeboval bych si promluvit, mohla bys semnou zajít odpoledne na kafe?"
zeptal se Blaine a smutně se na svou kamarádku podíval.
"Dobře, jestli mi ale opět budeš lhát, už to nic nezachrání..'" řekla a sjela Blainea přísným pohledem. "Děkuji, chyběla jsi mi.." řekl a usmál se. "Ty mě taky.." řekla a s úsměvem ho objala.
.
Blaine už se nejspíše uklidnil a sám sobě přiznal, kdo je. Teď mám už jen jeden úkol. Dát ty dva dohromady. Nejednou jsem si všimla, jak Kurt Blainea pozoruje a také jsem si mnohokrát všimla, jak se Blaine otočil za Kurtem v úzkých kalhotech. Budou prostě skvělej pár. přemýšlela Quinn, když byla na cestě do kavárny, kde se s Blainem měla setkat.
"Díky, že jsi přišla.." řekl jí kudrnatý mladík, když jej Quinn s úsměvem pozdravila.
"Jo, jasně. Tak co jsi potřeboval?" vychrlila na něj ještě než si sundala kabátek.
"No, víš.. nevím jak začít.." řekl nervozně Blaine a podíval se na svou kamarádku, která jej s úsměvem pozorovala.
"Snad ses nezamiloval?" zeptala se a stiskla Blaineovu ruku.
"No, já nevím.. Nejspíš jo.." řekl tiše Blaine a pohlédl na blondýnku, které se v očích objevili jiskřičky. "Gratuluju..Kdo je ten šťastný?" zašeptala s úsměvem na tváři.
"No to je právě to.." řekl tiše Blaine a nervozně se rozhlédl po kavárně, která byla narvaná k prasknutí.
"Tak co kdybychom šli do parku, tam bude asi větší klid.." řekla Quinn, když viděla Blaineuv nervozní pohled po plné kavárně.
"To zní skvěle.." řekl Blaine a pomohl Quinn do kabátu.
"Tak kdo to je. Znám ho?" vyzvídala kamarádka, když se posadili na lavičku v prázdném parku. "To je to. Znáš ho a dost dobře.." zašeptal Blaine a schoval obličej do dlaní.
"Ohh můj bože.. je to..?" řekla nadšeně Quinn a téměř poskakovala nadšením.
"Ano je to Kurt.." řekl Blaine a opět schoval obličej do dlaní. Byl rudej jak řepa.
"To je úžasný. Dva moji nejlepší kamarádi spolu budou chodit!" zajásala Quinn a na tváři se jí objevil úsměv od ucha k uchu. "Klid Quinn. Mírni se. Já jsem neříkal, že s ním budu chodit.." řekl rychle Blaine a vyděšeně se na blondýnku podíval.
"A proč ne? Ty jsi gay, on je gay.." řekla a nechápavě přitom kroutila hlavou. "Nejsem připravený to někomu říct. Ani mý rodiče to neví, natož aby to věděla celá škola.." řekl tiše a zoufale se na svou kamarádku podíval.
"Myslím, že by jsi měl Kurtovi říct, co k němu cítíš. Možná by tě překvapil.." řekla Quinn s úsměvem a stiskla Blaineovi ruku.
"Myslíš, že se mu líbím?" zeptal se Blaine s nadějí v hlase.
"Myslím, že ano. A taky si myslím, že Kurt by ti poradil a možná i pomohl. Má skvělé srdce.." řekla Quinn s andělským úsměvem.
"To asi jo, no ale já nevím.." řekl Blaine a nervozně se ošil.
"Měl jsi ho ráno slyšet. Jak se tě v autě zastával a říkal mi, abych ti už odpustila..Nechtěl, aby ses už trápil." řekla Quinn a upřela na Blainea své zelené oči.
"Vážně?" zeptal se Blaine a nevěřícně se na blondýnku podíval.
"Vážně a taky už vím, jak bys ho mohl získat!" vykřikla nadšeně opět poskočila na místě.
"Jak?" zeptals e trochu ustýchavě Blaine.
"Pozvi ho na ples!" vykřikla Quinn a začala tančit na místě. "Je to skvělá možnost jak všem říct, že ti můžou políbit šos!"
"Myslel jsem, že půjdeme spolu, jako každý rok, když kandidujeme na krále a královnu." řekl Blaine překvapeně.
"No mě už někdo pozval a já řekla ano." řekla Quinn s andělským úsměvem. "A není to nikdo jiný než kapitán fotbalového týmu Sam!" řekla a zasněně se usmála.
"Mohli bychom být na plese všichni čtyři pohromadě. Sam má Kurta rád. Několikrát jsme byli všichni tři na kafe.." dodala rychle a opět se usmála.
"Tak to asi zkusím.." řekl nakonec Blaine a zvedl se z lavičky.
"Zkusíš co?" zeptala se jej se smíchem blondýnka.
"Jo zkusím ho pozvat na ples!" křikl se smíchem Blaine a s polu s blonďatou kamarádku mířili domů.
"Ahoj Kurte.." pozdravil modrookého mladíka Blaine.
"Ahoj Blaine.." usmál se na něj Kurt a zavřel skříňku.
"Měl bys dnes odpoledne čas? Chtěl bych se tě na něco zeptat..." řekl stydlivě Blaine a cítil, jak se mu do tváří žene horko.
"Rád a kde?" zeptal se nadšeně Kurt a na tváři se mu objevil tak dokonalej úsměv, že se Blaineovi téměř podlomila kolena.
"Tak třeba v půl čtvté v kavárně u školy?" navrhl Blaine a stále se topil v modrých očích svého spolužáka. "Super, tak o půl tam budu.." řekl Kurt s úsměvem a odešel do třídy.
Když vešel do učebny zeměpisu, Quinn už na něj mávala a ukazovala, že mu drží místo. Rychle si k ní přisedl a položil učebnice na lavici.
"Co se ti stalo, že si jak měsíc na hnoji..?" zeptala se zvědavě blondýnka a šťouchla Kurta do žeber. "Nevím, co si mám o tom myslet, vlastně ani nevím, jestli je Blaine gay, ale pozval mě odpoledne na kafe.." usmál se Kurt a nadšeně se na svou kamarádku podíval.
"Tak to je skvělé! Gratuluju Kurte." zašeptala Quinn a usmála se na svého modrookého spolusedícího. Rychle ještě vytáhla mobil a napsala Blaineovi sms.
Kurt je nadšenej, září jak sluníčko. Odpoledne přeji odvahu a štěstí.. Q
"Komu píšeš?" zeptal se zvědavě Kurt, když viděl, jak jeho blonďatá kamarádka nadšeně vyťukává sms zprávu. "Jen jsem zapomněla napsat Santaně." řekla rychle a usmála se.
"Aha.." řekl Kurt a pak se věnoval učiteli, který právě vstoupil do třídy. To jen Quinn byla celou hodinu mimo. Byla zamilovaná do Sama, a její nejlepší kamarádi byli zamilovaní do sebe. Teď už jen, aby všechno tak, aby byli všichni spokojení.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin | 24. ledna 2017 v 21:22 | Reagovat

Perfektní dohazovačka. :-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama