Přiznat si pravdu 1/2 - Povídka na přání od Nikoly

30. září 2012 v 17:53 | Christy |  Jednorázovky / Na přání >
Přiznat si pravdu
1/2
KLAINE PŘÍBĚH
Pro : Christy (www.ilovegleeglee.blog.cz)
ÚVODEM
Blaine i Kurt chodí na stejnou školu, což je McKinleyova střední.
Blaine patří mezi nejoblíbenější na škole. Profesionálně boxuje a občas vypomáhá roztleskávačkám.
Kurt je na dně společnosti. Je gay, navíc je v glee, ve kterém jsou jen zoufalci a navíc nemá ani žádné přátelé. Do Blainea je zamilovaný, ten ovšem jeho city nijak neopětuje a jako by to nebylo dost, i pro něj je Kurt terčem posměchu.
Co když ale zakročí Quinn, hlavní roztleskávačka a rozhodne se ve všem udělat pořádek?

"Uhni Hummele.." řekne Blaine a nesmlouvatelně se na Kurta podívá.
"Poj'te holky, tady zpěváček nás mile rád pustí.." dodal Blaine a kývl na skupinku roztleskávaček, které stály opodál. Téměř všechny se poslušně nahrnuly za kudrnatým mladíkem, jen jedna zůstala stát na konci řady, jako předtím. "Sakra Quinn, pojď k nám.." zavolal na ní Blaine, ale ona jen zakroutila hlavou a starostlivě se na Kurta podívala. Ten stál za skupinkou Rozinek, které se kolem Blainea neustále motaly. Blaine ovšem nikdy s žádnou nic neměl. Ani s tou nejhezčí holkou na škole, která stále stála na konci řady a její zelené oči si starostlivě prohlíželi Kurta. Nakonec se rozhlédla po jídelně a přešla k Blaineovi. "No konečně, kapitánka přece nemůže stát na konci." řekl Blaine a sladce se na Quinn usmál. Ta jen zamručela něco na souhlas a opět se otočila, aby viděla toho modrookého mladíka se strápeným výrazem.
"Proč jsi na něj takový Blaine?" zeptala se Quinn svého kamaráda, když šli prázdnou chodbou na další hodinu.
"Jaký? " řekl Blaine a tázavě se na Quinn podíval.
"Jaký? Sakra Blaine, nedělej blbýho. Tohle už hraničí se šikanou a já se nebudu dívat, jak toho kluka neustále ničíš!" vykřikla Quinn a zlostně se na kudrnatého mladíka podívala.
"Cože? Odkdy ty podporuješ teplouše jako je Hummel? dodal posměšně Blaine a pokračoval v cestě do třídy. Quinn ho ovšem chytla za loket a donutila ho zastavit. Otráveně se na ni podíval a nevěřícně zakroutil hlavou. "Tak od kdy? Od kdy jsi začala podporovat tyhle radiátory? Navíc, ty jako hlavní roztleskávačka nemusíš brát na nikoho ohledy." dodal a usmál se.
"Takže ani na tebe?"
"Nechápu o čem mluvíš Quinn." řekl Blaine a stále pozoroval dokonalou blondýnku, která stála před ním a opírala se o skříňku.
"Blaine, předemnou to nezatajíš. Znám tě už roky. Nikdy jsi neměl žádnou holku, ani si o žádné nebásnil. A vím to nejen, že si říkáme všechno, ale za ty roky poznám tu tvou neutrální masku. Myslíš si, že když se budeš povyšovat nad Kurta, že budeš někdo jiný?" řekla naštvaně a na čele se jí objevila vráska.
"Ty jsi se pomátla.." řekl Blaine a nervozně se rozhlédl okolo.
"Já jsem se nepomátla, to jen ty si nedokážeš přiznat, že jsi taky radiátor, a pořádně horkej..." řekla naštvaně Quinn a odešla.
Blaine zůstal stát jako opařený. Teprve, když to někdo vyslovil nahlas uvědomil si, co je skutečně zač. Quinn má pravdu. Je opravdu gay a tak dlouho se mu to podařilo skrývat. Bylo to možná tím, že to nepřipouštěl sám sobě. Nedovolil, aby se jeho pravé já projevilo, byl sám sebou zhnusený. Věděl, že jeho rodiče to nikdy nepřijmou. A když viděl, jak si to po chodbách a všude na škole pochoduje Hummel, který je snad z toho, že je gay ještě nadšenej, prostě strácí nervy. Nechápe, jak se tím Kurt může pyšnit. Vlastně až teď si Blaine uvědomil, že Kurtovi závidí. Modrooký spolužák nosil šátky, značkové pánské kabelky, upnuté kalhoty, klobouky a také nápadité kravaty, nebo motýlky. Tohle si nikdy Blaine nemohl dvolit. Box a upnuté kalhoty prostě nejdou k sobě. Tak jako on nikdy nemůže být s Kurtem. Teprve teď sám sobě přiznal, že se jeho pohled už nejednou stočil za Hummelovým dokonalým zadkem, nebo že jeho srdce vždy poskočí, když uvidí tu pomněnkově modrou v jeho očích. Jednou se ale rozhodl. Prostě to nepřizná. Zůstane takový jaký je. Starý dobrý Blaine Anderson, kterého roztleskávačky a všichni ze školy milují. A letos se opět stanu králem plesu.
"Ahoj, ty jsi Kurt, že?" zeptala se s úsměvem Quinn, když došla k modrookému mladíkovi, který stál osamoceně u své skříňky.
"Ehhmm.. jo.." řekl a zaraženě se okolo rozhlédl.
"Čekáš na někoho?" dodala blondýnka a nechápavě se na Kurta podívala. Bylo po vyučování, chodby byly prázdné.
"Né jen čekám, kdy se na mě s Blainem a rozinkama vyřítíte a celého mě skropíte tříští.." řekl modrooký mladík s obavami v očích.
"Jsem tu sama, chtěla jsem si promluvit.."
"O čem chceš mluvit semnou. Jsem přece nula, nebo ne?" zeptal se nechápavě Kurt a podíval se na dokonalou blondýnku, která stála před ním.
"Můžeme jít někam, kde budeme mít klid?" zeptala se se zdviženým obočím a spolu s Kurtem zamířila do zkušebny.
"Tak tady zkouší ten slavný glee?" zeptala se a s úsměvem se rozhlédla po místnosti.
"Vím, že je to odemne troufalé, ale prosím, pokud se chceš posmívat, vynech z toho glee." řekl Kurt a posadil se na židli.
"Nechci urážet ani tebe, ani glee. Prostě mi to ujelo.." řekla Quinn a přisedla si ke Kurtovi. "Chci, abys mi poradil." dodala a zoufale se na Kurta podívala, ten tiše přikývl a ona poračovala. "Jeden můj kamarád je nejspíše gay. Nevím to jistě, neřekl mi to, ale ty roky, co ho znám, neměl nikdy žádnou holku, ikdyž se o něj perou.." vychrlila ze sebe jedním dechem Quinn.
"Znám ho?" zeptal se Kurt v naději, že by to mohl být Blaine, ikdyž věděl, že on to nejspíše nebude. Už kolikrát jej viděl, jak se drží s Quinn kolem pasu a něco si štěpetají. Nikdy ovšem nepřestal doufat,ale ikdyby byl Blaine gay, semnou by nikdy nechodil. Takže jsem se opět vrátil do reality a oči upřel na zelenookou blondýnku.
"Nevím, nejspíše ne.." řekla a sklopila oči. "Já jsem se jen chtěla zeptat, jak se teď mám k němu chovat. Chtěla bych mu pomoct, ale nevím jak." řekla a opět se na Kurta podívala.
"Rád bych ti poradil Quinn, ale ten člověk si to první musí přiznat sám. Teprve až si to přizná, bude potřebovat oporu, aby to řekl světu."
"Ty jsi nějakou podporu měl?" zeptala se téměř okamžitě Quinn a smutně se na Kurta podívala.
"Moje jediná opora v minulosti, a i v přítomnosti je můj táta. Nikdo jiný mě nepodpouje." řekl Kurt a zhluboka se nadechl, aby se vyhnul slzám.
"Máma tě nechápe?" zeptala se tiše Quinn.
"Máma zemřela, když mi bylo osm.." řekl Kurt a tentokrát se slzám nevyhnul.
"Promiň Kurte.." řekla Quinn a chytila ho za ruku.
"To jsi nemohla vědět. Je to sice tak dávno, ale stále to strašně bolí.." řekl zlomeným hlasem Kurt a z očí se mu řinuly další slzy.
"Pojď sem.." řekla tiše blondýnka a sevřela Kurta v objetí. "Děkuji.." dodal Kurt, když se po chvíli odtáhnul a mírně se na Quinn usmál. "Víš Kurte, je mi líto jak jsem se k tobě chovala. Nemůžu mluvit za ostatní, to dobře víš, ale za sebe bych se ti chtěla omluvit." řekla a opět upřela na Kurta své zelené oči. "Děkuji Quinn. Jsi jediná, se kterou jsem se bavil více než 10min. Je to příjemná změna." řekl Kurt s tichým smíchem. "Ty se s ostatníma zpěvákama z glee nebavíš?" zeptala se překvapeně blondýnka. "No spíš oni se nebaví semnou." "Ohh.. to jsem netušila.." řekla překvapeně Quinn a zamyslela se. Až teď ji došlo, že Kurt byl vždy všude sám. Na obědě, na exkurzích, prostě všude.
"Vždy jsem tě měl za ledovou královnu, ale teprve dneska jsem poznal jaká skutečně si." řekl Kurt a usmál se na Quinn, která seděla vedle něj a stále ho držela za ruku.
"Doufám, že jsem alespoň trochu lepší než ledová královna.." řekla a dloubla Kurta do žeber. Ten se zasmál a dodal: "Mile jsi mě překvapila. Musíš být vážně úžasná kamarádka.."
"Myslíš, že bychom mohli být přátelé Kurte?" zeptala se po chvíli ticha Quinn a celé své tělo pootočila Kurtovým směrem.
"Bylo by to skvělé, ale já do tvého světa nezapadám. Nejsem ani fotbalista, ani neboxuji, a dokonce ani nepatřím mezi roztleskávačky. Nežiju tvůj svět." řekl smutně Kurt a zadíval se na podlahu.
"Mně to ale nevadí, že nejsi fotbalista, že neboxuješ ani že nejsi roztleskávačka. Jsi prostě Kurt. Taky jsi svým způsobem dokonalý." řekla a neodolatelně se na Kurta usmála.
"Jsi milá Quinn, ale tak jak já nepatřím do tvýho světa, ty nepatříš do mýho. Nechci aby jsi se stala terčem posměchu jen proto, že se přátelíš s gayem. Nechci abys to schytávala tříští, aby tě házali do kontejnerů nebo strkali do skříněk." Když to ze sebe Kurt dostal opět mu tekly po tváři slzy.
"Mě to nezajímá. Je 21. století a lidé by měli pochopit, že homosexualita je daná. Takže zítra s tebou půjdu na oběd." Řekla a znovu Kurta krátce objala. "Teď mě omluv na šest máme večeři a já se ještě musím dostat domů a nachystat se. Tak zítra u oběda jo?" dodala ve dveřích a usmála se na svého nového kamaráda.
"Díky Quinn. Za všechno.." křikl za ní Kurt a usmál se.
.
"Koho tak netrpělivě vyhlížíš?" zeptal se Blaine, když dorazil k hlavní roztleskávačce. "To není tvoje věc." Odsekla a dál se rozhlížela po jídelně. "Chtěl jsem se ti za včerejšek omluvit a .." začal Blaine, avšak byl přerušen blondýnkou, která konečně upřela své oči na něj. "Nejsem to já, komu by ses měl omlouvat. Omluvit by ses měl Kurtovi, kvůli svému chování. A tam to je tvoje věc. Já to nikomu neřeknu.." řekla neutrálním hlasem a dál se rozhlížela a koukala do fronty.
"Děkuji, a koho teda tak vyhlížíš? Máš snad nový objev?" zeptal se po chvíli nepříjemného ticha Blaine a chytil blondýnku okolo ramen. "A co u tebe? Někdo na obzoru?" zeptala se s milým úsměvem. "Prosím tě, Quinn nech toho. Mohla by ses chovat jako předtím. Nejlepší přátelé, pamatuješ?" zeptal se zoufale Blaine a otočil svou kamarádku směrem k sobě. "Nejlepší přátelé před sebou nemají tajemství Blaine." Řekla a smutně se na svého kamaráda podívala. "Sklamal si mě, vždy jsem na tvé chování brala ohledy, ale nikdy si nezaslouží být shazován, nebo šikanován. Takže až přijdeš k rozumu, tak mi to prosím řekni a já budu velice ráda zase tvá nejlepší kamarádka." řekla a odstrčila Blaineovu ruku ze svých ramen. "Navíc jsem si našla nového kamaráda. Takového, který si na nic nehraje.." řekla s úsměvem, když konečně ve dveřích jídelny uviděla Kurta. "Snad ne Hummel?" zeptal se téměř zděšeně Blaine. "Máš něco proti teploušům?" odsekla a vydala se ke Kurtovi.
"Vypadáš skvěle, kde jsi sehnal tu šálu?" zeptala se Quinn, když došla ke Kurtovi.
"Dík i tobě to sluší. A ta šála je z takového zapadlého butiku, ten asi neznáš.." řekl Kurt a na tváři se mu objevil škodolibý úsměv.
"To nejspíše ne, protože jinak bych tu šálu měla já. Někdy spolu musíme zajít na nákupy. A teď pojď.." řekla a popadla ho za ruku.
"Quinn, já nejsem v tom postavení, abych mohl ve frontě na oběd předbíhat.." řekl tiše Kurt a nervozně se kolem sebe podíval. "Já jsem tu řadu ale vystála za nás, takže nekecej a pojď.." řekla a s úsměvem ho dovedla až na místo, kde ještě předchvílí stála.
"Takže sis nedělala srandu?" řekl Blaine, když viděl, jak Quinn přivedla Kurta na začátek řady.
"Starej se o sebe Blaine." odsekla a s úsměvem se otočila na Kurta, který je s obavami sledoval.
"Halooo Kurte, probuď se.." zasmála se blondýnka, když viděla Kurtův strnulý výraz.
"Promiň.." pípl Kurt a nervozně se kolem sebe rozhlédl. Co viděl ho ale překvapilo. Všichni se na něj usmívali a někteří mu dokonce odpověděli na pozdrav.
"To víš, každý chce kamarádit s hlavní roztleskávačkou.." řekla a jako modelka se otočila v dokonale padnoucí uniformě Rozinek.
.
"Tak zase zítra. Měj se Kurte!" rozloučila se Quinn, když jim skončila poslední hodina. Kurt pozoroval malou blondýnku, dokud nezmizela za rohem chodby. S úsměvem na tváři se poté vydal ke své skříňce.
"Nech ji na pokoji.." ozval se za ním známý hlas a když se otočil, uviděl tam stát Blainea.
"O čem to mluvíš?" zeptal se Kurt a vykulil na Blainea své modré oči.
"Nech Quinn na pokoji. " Řekl znovu a upřel oči na Kurta.
"Promiň, ale asi víš, že jsem gay, takže ti ji nehodlám přebrat.." ujistil ho Kurt a opět se otočil ke své skříňce.
"Sakra Hummele, je to moje kamarádka, a já prostě nechci, aby byla s někým jako ty!" vykřikl Blaine a Kurt se na něj zděšeně podíval.
"Promiň, ale to ona přišla zamnou, protože potřebovala poradit.." řekl tichým hlasem Kurt a nezpouštěl z Blainea oči.
"Co ti chtěla..?" vyjel na něj Blaine a narazil s ním na skříňku.
"To není tvoje věc" řekl tiše Kurt, ale když jej Blaine narazil na skříňky ještě jednou, nevydržel to.
"Prostě jenom potřebovala poradit, protože neví, jak se ke svému kamarádovi má chovat. Protože je to nejspíše gay. To je všechno.." řekl se slzami v očích Kurt. "Prosím pusť mě.." vzlykl a snažil se zadržet slzy.
Blaine ho pustil a Kurt dopadl na zem.
"Kdyby jsi tak věděl, co nevíš.." řekl ještě Blaine a pak se otočil a tiše odešel. Kurt stále seděl na zemi a z očí se mu valily slzy.
.
"Kurte, no tak Kurte počkej.." Volala Quinn na svého kamaráda, který šel zaraženě po chodbě.
"Kurte stůj.." zasmála se, když ho konečně doběhla a skočila mu na záda.
"Sakra Quinn, tohle mi nedělej.." usmál se na ni Kurt.
"Co se ti stalo Kurte?" zeptala se blondýnka starostlivě, když viděla jeho zarudlé oči a také strach, kterým se díval kolem sebe.
"Nic se nestalo, jen jsem nemohl usnout.." řekl rychle a pokračoval chodbou do své třídy.
"Kurte, jediné co vážně nemám ráda, je, když mi někdo lže. Tak to vyklop.." řekla a starostlivě se na něj podívala. "Neřeš to prosím Quinn. Nejlepší ale asi bude, když všechno vrátíme do starých kolejí." řekl Kurt tiše a s bolestí v hlase.
"Do jakých starých kolejí? Co se stalo Kurte?" řekla už naštvaně blondýnka. "Prosím Quinn neřeš to. Budu rád, když zajdeme někdy na kafe, nebo na nákupy, ale nejspíš jen tak soukromě.." řekl Kurt a opět se rozhlédl po chodbě.
Když ale uviděl, kudrnatého mladíka, jak spolu s ostatními roztleskávačkami míří k nim zarazil se. "Promiň Quinn, už musím.." řekl rychle a zamířil ke své skříňce.
Quinn se na něj nechápavě koukla. Když pak ale spatřila Blainea, spolu s bandou rozinek, uvědomila si, že on. On je ten, který musel Kurtovi něco nakukat.
"Blaine!" zakřičela zlostně a upřela na kudrnatého mladíka vražedný pohled.
"Co jsi mu udělal?" Vykřikla znovu a rázným krokem se k Blaineovi přibližovala. Ostatní roztleskávačky pochopily, že u téhle hádky být nemusí, takže se tiše vytratily do tříd.
Jen Kurt zůstal tiše schovaný za rohem a poslouchal.
"Nikomu jsem nic neudělal." řekl klidně Blaine a nechápavě se na Quinn podíval.
"Proč mi nepřeješ, abych alespoň jednou měla nějakého kamaráda, který mi nebude lhát. Ikdyž znám Kurta teprve tři dny, mám pocit, že se mi otevřel daleko víc než ty za ty roky!" křikla znovu a oči se jí plnily slzami.
"Nedovedeš si představit, jaké je to sklamání Blaine. Jsem ráda, že jsem našla někoho jako je on a ty mi to chceš zkazit? Proč to děláš?" zeptala se už klidněji, protože ji po tvářích stékaly slzy.
"On k nám nepatří Quinn. Je to nula.." řekl Blaine s posměchem v hlase.
"Je jako my ostatní. Prostě jen nedostal možnost. Nedostal možnost ukázat, jak je jedinečný." řekla Quinn a znechuceně se na Blaine podívala.
"Vždy jsem tě měla ráda. Byl jsi jako můj starší bratr."
"Quinn, rozmysli si to, prosím.." řekl Blaine a jemně se dotkl její tváře.
"Ne, ty si to rozmysli Blaine, nebo se to tvé tajemství všichni dozvědí ode mne."
"Něco si slíbila.." vykřikl zděšeně Blaine a upřel na blondýnku své lískooříškové oči.
"Ty jsi taky slliboval, že si všechno budeme říkat, že budeme jeden druhého respektovat. Co z toho si dodržel? Hmm? Nic. Jediné na co se zmůžeš je šikana Kurta. Závidíš mu nebo co?" zakřičela Quinn se slzama v očích a nenávistně zakroutila hlavou.
"Quinn.." řekl tiše Blaine a chtěl svou kamarádku obejmout. Ta ovšem ucukla a o krok ustoupila.
"Zamysli se nad sebou. Až si uvědomíš následky svého chování, ráda ti pomůžu. A myslím, že Kurt by ti taky odpustil." řekla Quinn a utírala si slzy.
"Proč do toho taháš Hummela?" zeptal se s úšklebkem Blaine a nechápavě se na blondýnku podíval.
"Jmenuje se Kurt a moc dobře vím, jak se na něj díváš. Topíš se v jeho modrých očích, jen si to nechceš přiznat. Je mi tě líto.." dodala a odešla.
Kurt, který vše sledoval z poza rohu nemohl uvěřit vlastním úším. Quinn byla jeho opravdová kamarádka a Blaine byl opravdu gay. A možná jsem se mu líbil. V tu chvíli jsem věděl, že bych tomu kudrnatému mladíkovi s lískooříškovýma očima odpustil všechno, jen abychom byli spolu.
-------------------------------------------
Nikola

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 LeNa | 22. listopadu 2012 v 23:57 | Reagovat

aww to je boží :) jen trochu přeskakuje ich a er forma, ale jinak je to boží :)

2 ilovegleeglee | E-mail | Web | 23. listopadu 2012 v 9:25 | Reagovat

Já vím :) Tohle mi napsala na přání Nikol, která má taky užasný blog...http://klaine-kb.blog.cz/

3 LeNa | 23. listopadu 2012 v 19:38 | Reagovat

Já už vím, ten blog jsem včera v noci celý přečetla :D

4 mylovengenz | Web | 10. května 2013 v 19:11 | Reagovat

Je to super :D Docela mě pobavila představa "hodné" Quinn :D

5 Karin | 24. ledna 2017 v 21:13 | Reagovat

Moc pěkné. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama